+420 775 782 822
 
 

Místo jedné svatby rovnou dvě

Omezení v souvislosti s koronavirem by se v dohledné době mohla pomalu uvolňovat, čímž svitla naděje zamilovaným párům, které si na pozdější jaro naplánovaly svatbu. Je možné, že například v červnu si už své magické „ano“ budou moci říct, byť obřad bude muset být komorní.

Místo jedné svatby rovnou dvě

Právě komornost však může být pro leckoho překážkou. Někdo chce velkou veselku, proto rovnou termín svatby přesouvá. Co když už ale máte třeba vyryté datum na prstýnkách, nebo čekáte miminko, které se má brzy narodit? Nabízí se elegantní možnost, která není ničím novým a mnohé páry s ní mají fajn zkušenost – uspořádat svatby dvě.

Oficiální svatba se odehraje například na radnici v nejužším kruhu a až se situace uvolní, obřad se zopakuje již se všemi přáteli a blízkými osobami v nějakém nádherném prostředí. Jde o to, že na léto už jsou termíny svateb zabrané, ale když už mají páry oficiální svatbu za sebou, může je napodruhé oddat kdokoliv, nejlepší přítel, rodiče, zkrátka si můžete udělat krásnou svatbu třeba na zahradě.

Sama jsem několik takto řešených svateb zažila. Měly své kouzlo, protože ani jednu svatbu – jak oficiální, tak následnou pro přátele – nedoprovázel spěch, stres, vše bylo v klidu, uvolněné. Moc pěkné i bylo, když byl oddávajícím člověk, který zamilované skutečně znal a měl připravenou řeč od srdce.

Jak bylo řečeno, komorní oficiální svatba, po které následuje opáčko, kdy manželé svůj slib zopakují, není nic neobvyklého. Spíše se o tom příliš nemluví. Už nyní ale mohu říct, že několik nevěst, které přemýšlely, jak se svatbou v červnu naložit, se pro tuto variantu rozhodlo. Variant je samozřejmě více, proto určitě doporučuji se zamyslet a vybrat možnost, díky které bude váš velký den dokonalý.

A pokud vás možnost dvou svateb zaujala a přemýšlíte, jak ji vyřešit z hlediska šatů, klidně se na nás obraťte. Jistě společně nalezneme to nejlepší možné řešení.

Zajímají vás další podněty ohledně svateb? Budeme rádi, když budete pravidelně sledovat naše webové stránky, kde pro vás připravujeme formou článků různé tipy z naší svatební poradny.

Alena Nosková, svatební studio Avalon